Trimble Access utvecklas kontinuerligt med nya funktioner och förbättringar som förenklar arbetet i fält. I senaste versionerna har flera bra uppdateringar lanserats, och i april bjuder vi därför in till kundevent på våra kontor runt om i Sverige med fokus på nyheterna i Trimble Access.
Under en förmiddag går vi igenom aktuella förändringar och lyfter funktioner som påverkar arbetsflödet i det dagliga arbetet. Det handlar bland annat om ny projektstruktur, uppdateringar i projektdatahantering, förbättringar kopplade till prismalåsning och visualisering samt synkronisering mellan Trimble Access och Trimble Connect. Vi berör även hantering av IFC-filer.
Syftet med eventet är att ge en samlad uppdatering kring utvecklingen i Trimble Access och skapa utrymme för dialog och frågor. Oavsett om du arbetat länge i programvaran eller vill få bättre koll på de senaste versionerna är detta ett bra tillfälle att uppdatera dig tillsammans med andra användare.
Eventen genomförs på följande orter:
- Malmö – 9 april
- Kista – 15 april
- Göteborg – 17 april
- Karlstad – 22 april
- Sundsvall – 23 april
- Umeå – 28 april
Tid: 09.00–12.00
Vi bjuder på enklare förtäring och kaffe.
Eventet är kostnadsfritt. För att skapa möjlighet till frågor och diskussion håller vi grupperna mindre, vilket innebär att antalet platser är begränsat. Först till kvarn gäller.
Välj den ort som passar dig bäst.
Vi ser fram emot att träffa dig i april.




